דרושים לנו מעצב/ת מטבחים ומזכיר/ת חברה. קליק לפרטים!  

על מטבחים וילדים: מטבח למרחקים ארוכים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin

כדי להתאים את המטבח לצרכיה המשתנים של המשפחה, התכנון היצירתי מתבצע מתוך ראייה קדימה. מאיה קוגן, מעצבת פנים ושותפה ב”פשטות” – גלריית בוטיק לעיצוב וייצור מטבחים, מסבירה מה הם הדגשים בתכנון מטבח שישרת את המשפחה לטווח הרחוק.

 

מטבחים וילדים
 

מה הם השיקולים בתכנון מטבח למשפחה?
“תכנון מטבח מתחיל בבירור מעמיק של צרכי המשפחה בהווה ובעתיד כולל: הרגלי העבודה במטבח, הרגלי האכילה, גילאי הילדים ועוד. מטבח המתוכן באופן חכם, ישרת את בני המשפחה במשך שנים רבות, ללא צורך בהחלפתו או בביצוע שינויים מסיביים ויקרים”.
 
מה הם הדגשים בתכנון מטבח עבור משפחה עם ילדים קטנים?

“כאשר מדובר במשפחות עם ילדים קטנים, בנוסף לשיקולים הכלליים בבחירת מטבח כגון: איכות, נראות והתאמה לעיצוב הכללי של הבית, התכנון צריך לקחת בחשבון היבטים נוספים ובניהם:

פתרונות אחסון עם נגישות מרבית:
בניגוד לעבר, כיום מרבית האחסון מתבצע באמצעות מגירות נשלפות, המצוידות בטריקה שקטה ובפתיחה נוחה. המגרות הבטיחותיות מצוידות במנגנונים קלים, שנועדו לשאת משקלים כבדים וניתן לראות את תכולתן בקלות. אחסון המאכלים והכלים המיועדים לילדים צעירים, במגרות הנשלפות התחתונות, מאפשר להם נגישות מלאה ובטוחה.

לצד המגרות, ניתן לשלב יחידות אחסון גבוהות אשר ישמשו כמזווה ובמדפים העליונים שלהן ניתן לאחסן את חומרי הניקוי, חפצים חדים או שבירים. באופן זה, אנחנו מנגישים לילדים את מה שהם משתמשים בו ומרחיקים מהם את האלמנטים המסוכנים.

קרדיט לצלמת: קרין רבינה, קרדיט למעצבת - שיר שטייגמן
קרדיט לצלמת: קרין רבינה, קרדיט למעצבת – שיר שטייגמן

הנגשת מוצרי חשמל ומתקנים: ילדים צעירים רבים מגיעים הביתה בשעות הצהריים ומחממים לעצמם אוכל. כדי להקל עליהם את המשימה, נמקם את המיקרוגל בגובה המתאים ואף ניצור מתקן נגיש למים. כשהם יגדלו, נוכל להעביר את המיקרוגל והמתקן למקום גבוה יותר, לו הוקצה מראש מקום בתכנון.
 
בטיחות: כדי להפוך את סביבת המטבח לבטיחותית עבור ילדים קטנים, חשוב לשלב בו מוצרי חשמל בטיחותיים כמו: תנור המצויד בחזיתות עם פליטת חום מופחתת, כיריים עם מנגנוני כיבוי אוטומטי ועוד.
 
אמצעי בטיחות נוסף הוא אבזור רגעי לנעילת מגירות וארונות. האבזור ניתן לרכישה בכל חנות ייעודית ועלותו אינה יקרה. כשהילדים גדלים, ניתן להסיר אותו בקלות.
 
כמו כן, מטבח הצבוע בחומרים ידידותיים ואיכותיים, העומדים בתו תקן אירופאי, מייצר סביבה בטוחה ובריאה לכל בני המשפחה.
 
ניקיון: כאשר המטבחים צבועים בצבעים איכותיים, ניתן לנקות אותם בקלות. כל שנדרש הוא לעבור על הארונות והמגרות עם סמרטוט לח או ספוג פלא. באופן זה תוכלו לשמור על סביבה נקיה גם כשיש פעוטות שובבים בסביבה.
 
נוחות: בתכנון האי או פינת הישיבה, נקפיד על כסאות נוחים בעלי משענת לגב ו/או משענות לידיים. נוסיף לכיסאות מדרכים עליהם ילדים קטנים יכולים להניח את רגליהם, כדי שלא יתנדנדו באוויר ונתכנן את פינת הישיבה, כך שיהיה בה מקום לכיסא תינוק.
 
האי הוא משטח נוח לעבודה וישיבה, מכיוון שהוא בגובה המטבח. לכן, בבתים רבים האי הופך למרכז ההתרחשויות. בני המשפחה יושבים סביבו לארוחות משפחתיות, מבשלים ואופים עליו עם הילדים, משחקים במשחקי קופסא ומכינים יחד את שיעורי הבית.”
 
 
מה הם היתרונות בתכנון מטבח למשפחה בגלריית “פשטות”?
“בפגישת העיצוב הראשונית, אנחנו לומדים להכיר את המשפחה ומבינים לעומק את הצרכים העכשוויים והעתידיים שלה. בזכות הניסיון והידע הרב שצברנו בתכנון מטבחים עבור משפחות רבות, אנחנו משלבים בתכנון פתרונות יעילים וחסכוניים, המותאמים לכל לקוח.
 
המטבחים הייחודיים, האיכותיים ובעלי החזות מרשימה שאנו מייצרים, משתלבים בצורה מושלמת עם העיצוב הכללי של הבית. המטבחים נשמרים כחדשים לאורך שנים גם כשיש בסביבה ילדים קטנים.”

חולמים על מטבח חדש?

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר
פשטות מטבחים

info@pashtoot.co.il

09-7672339‬‏

הברוש 47, נווה ימין

הירשמו לניוזלטר