שיש מומלץ לסגנון מטבח כפרי

שיש מומלץ לסגנון מטבח כפרי

מטבח כפרי הוא סגנון מטבח מבוקש בקרב בתים רבים בארץ. המטבח הכפרי משרה הרבה חום ומשפחתיות. את סגנון עיצוב מטבח זה מאפיין בעיקר חומר הגלם עץ בעל התכונות החמות והנעימות, כגון משטחים מעץ מלא ומשובח, ארונות ומגרות מעץ, מגוון של עיטורים וגמורים רכים ונעימים ומאפיינים נוספים.

מטבח בסגנון כפרי מתאים גם לכל מי שאוהב לארח בביתו ומעוניין ב"לוק" איכותי ומרשים, בעבור זה ייבחר גם משטח שיש למטבח איכותי במיוחד ומתאים לסגנון הכפרי, שיש במידות הנכונות בהתאם לגוונים של הארונות ולכל העיצוב הכללי. אם כן איזה שיש? מכל סוגי השיש מה בעיקר מאפיין מטבח כפרי? על כך ננסה לענות במאמר להלן.

מטבח כפרי מעוצב הכולל אי במרכז

סוגי השיש למטבח כפרי

כיום יש אינספור עיצובים ודגמים של משטחי שיש שיכולים להתאים למטבח הכפרי. מכיוון שמלכתחילה הסגנון הכפרי מאופיין בחמימות וגוונים של צבע חום – חשוב שהצבע של השיש ישתלב עם הצבעים האלה. יחד עם זאת – אפשר וכדאי להתאים את השיש לטעם האישי וההעדפות של בני המשפחה וגם גוון שמעט חורג מהגוון הכולל של המטבח עשוי להוות טוויסט עיצובי שיכניס הרבה מאד עניין לחלל המטבח כולו. כשמדברים על שיש מומלץ לסגנון מטבח כפרי מדברים על מכלול של תכונות ומאפיינים ומכיוון שלמשטח השיש יש תפקיד חשוב מאד בשגרת המטבח – לא מומלץ להקל ראש בבחירה.

במגוון העצום של סוגי שיש המוצעים היום, כל אחד יכול למצוא את הסגנון המתאים לו. גם חומרי הגלם של השיש הינם שונים זה מזה, חלק מהם עשויים מאבן טבעית לחלוטין וחלקם מאבן סינטטית, חלקם מקוורץ ועוד. לכן, בכל בחירה שתעשו לשיש, חשוב יהיה לשים דגש על החומר שממנו השיש מיוצר, שיתאים בדיוק לתנאי המטבח שלכם ולכל ההרגלים שלכם במטבח. עוד ידוע כי אבן קיסר ושיש קוריאן אלו אבנים שיכולות להתאים מאוד למטבח הכפרי בשל שלל הגוונים החמים שיש להם ויתרה מכך, כל מגוון העיצובים והדוגמאות של שיש למטבח.  

גם שיש חברון שמספק עמידות מאוד גבוהה יכול להתאים למטבח כפרי. בנוסף תוכלו גם למצוא דגמים מסוימים באבן גרניט שיוכלו להתאים לסגנון עיצוב המטבח הכפרי, אם כי לא רובם, מהסיבה שהם מגיעים בטקסטורה מחוספסת ולמטבח כפרי מתאים מרקם חלק. 

מטבח מעוצב בפשטות עם מטבחי פשטות

התאמה של צבעו של השיש למטבח כפרי

עיצוב מטבח בסגנון כפרי, כמו שלמדנו להכיר, משדר הרבה חום וביתיות, חשוב להתאים גם את הגוון שנבחר לעץ הארונות לכיריים ולכל פריט שנבחר. כך למעשה מצליחים לשמור על הרמוניה עיצובית ומראה כפרי. הגוונים השולטים במטבח הכפרי הינם שמנת, לבן, תורכיז וכל גוון בהיר אחר. למטבח כפרי שכולו עשוי מעץ אלון אפשר לבחור שיש בגוונים צהבהבים או חומים, גוונים אלו תוכלו למצוא בשיש אבן קיסר או בשיש קוריאן. למטבח כפרי בצביון פרובאנס יתאימו יותר משטחים של שיש בגוונים כהים כמו חום כהה, שחור, אפור ועוד.

מטבח לבן מעוצב בחברת מטבחי פשטות

חוסן השיש

לכל סוג שיש שתבחרו, אחד הפרמטרים החשובים בבחירה תהייה העמידות שלו במטבח. לא כל שיש מקנה את אותה רמת עמידות מול חום או רמת עמידות מול שריטות בשיש וכל פגיעה אחרת העלולה להיווצר. חשוב להכיר בכל התכונות של השיש לפני הבחירה ולראות כיצד זה מתאים עבורכם ועבור כל ההרגלים שלכם במטבח. שיש קיסר שנחשב לשיש יוקרתי במיוחד הוא גם שיש יחסית שביר ולא חזק דיו מול פגיעות, יחד עם זאת הגרניט, שעשוי מאבן אמתית, נחשב לשיש עמיד מול שריטות אך לא מול כלי בישול חמים במיוחד.
 

מתכננים מטבח חדש? מטבחי יוקרה כפריים בעיצוב אישי ובעבודת יד אמנותית