עיצוב מטבח ברוח הפנג שואי

עיצוב מטבח ברוח הפנג שואי

על פי עקרונות הפנג שואי חדר המטבח הינו בעל השפעה משמעותית על השפע של בני הבית ועל הבריאות הפיזית והנפשית.

אם להתייחס אל המטבח על פי תשומת הלב הרבה שהוא מקבל בשנים האחרונות, אין זה פלא כי עקרונות הפנג שואי מיושמים בו במקביל להשקעה רבה בפן העיצובי,

תוך הגעה לשיאים חדשים מבחינת רמת העיצוב, יצירת האווירה וההרמוניה הנוצרת בחדר המטבח.

פשטות עוסקת בתכנון ועיצוב מטבחים בסגנון כפרי, שלו, רגוע ואחר. במסגרת העיצובים הייחודיים של פשטות נכללים עקרונות הוליסטיים והרמוניים בהתאם לטעם האישי של כל לקוח.

עקרונות הפנג שואי הולכים ומשתלבים יותר ויותר בתרבות המבקשת לשלב ישן עם חדש, אינטימיות עם חופש, כפרי עם עירוני.

בין אלו משתלב סגנון הפנג שואי בעולם כולו, מיישם עקרונות רוחניים ואנרגטיים הבאים לידי ביטוי ברחבי הבית כולו ומשפיעים על האווירה והתחושה הכללית.

מטבח בסגנון פנג שואי

יישום עקרונות הפנג שואי

תכנון המטבח באופן מאוזן תוך שימוש בכלי התכנון והעיצוב המקצועיים של פשטות הינו בעל יכולת חוצת גבולות להתאים לכל לקוח את המטבח ההרמוני והשלם עבורו.

במסגרת יישום עקרונות הפנג שואי נעשה בפשטות שימוש נכון בצבעים ובמיקום הריהוט, בכמות האור הנכנסת למטבח, בחלל הפנוי המשמש לתנועה חופשית,

בזוויות הרהיטים השונים במטבח ועד לבחירת האביזרים הקטנים המשמשים את בני הבית. יחד עם הלקוח, נבחרים הרהיטים המתאימים באופן מושלם לצרכים הייחודיים של כל אחד מבני הבית.


מיקום המטבח בבית

על פי עקרונות הפנג שואי המיקוםן האידיאלי עבור המטבח הינו בחלקו הדרומי של הבית, כיוון המיוצג על ידי יסוד האש.

על ידי מיצוב המטבח בחלק הדרומי משתפרת זרימת האנרגיה בבית ומעניקה איזון מלא לשוהים בו.

מטבחים מעוצבים בפשטות שואפים ליישם את ההרמוניה המקסימלית בכל מטבח תוך שימוש בעקרונות הפנג שואי. לפיכך, רצוי להימנע מלמקם את המטבח מול הכניסה הראשית לבית או מול השירותים.


צבעים מועדפים

בפשטות מעצבים מטבחים היוצרים תחושת איזון, רוגע והרמוניה. לפיכך, הצבעים המועדפים לשילוב במטבחים המעוצבים על פי עקרונות הפנג שואי הינם ירוק וכחול בהירים המאזנים את האנרגיות הסוערות ויוצרים תחושת שלווה.

אור ואוויר

במטבחי פשטות משולבים תמיד אוויר ואור טבעיים על מנת לשפר את הזרימה במטבח ובבית כולו.

עקרונות הפנג שואי רואים באלמנטים אלו רכיבים הכרחיים ליצירת חיים מאוזנים, שלווים ורגועים. גם ההיבט הפיזי מעיד על כך: כניסת אוויר ואור מסייעת בפינוי ריחות לא נעימים ושאריות של מזון או בישול.

מטבחים מוארים

חלל פתוח

מטבחי הפנג שואי שומרים על עקרון שמירה על גישה נוחה לכל חלקי המטבח באשר הם. מטבחים המעוצבים בפשטות הינם תוצאה של שאיפה למרחב ותחושת חופש תמידית.

באופן זה, החללים הפנויים המטבחי פשטות נשמרו תוך מחשבה עמוקה על נוחות ומרחב בחדר המטבח. כמו כן, חדרי המטבח של פשטות שומרים על תחושה אוורירית ונקייה.


שמירה על סדר וניקיון

המטבחים המעוצבים בפשטות מתוכננים להתאמה מלאה לצרכי בני הבית, כך שהשימוש, הניקיון והכנת האוכל במטבח יהיו קלים ונעימים, ויסייעו בשמירה על מטבח נקי ומאיר פנים.

השמירה על הניקיון לפי הפנג שואי שומרת על ניקוי אנרגטי פנימי וחיצוני באופן תמידי.

המטבחים המעוצבים בפשטות הינם יצירה של מלאכת מחשבת ואהבה אמיתית לעולם העיצוב.

תוך הקשבה אישית לצרכי כל לקוח באשר הוא ומתן תשומת הלב המרבית לכל מטבח, שמירה על מראה כפרי ואווירת שלווה יוקרתית, כל מטבח בפשטות הינו יצירה ייחודית במינה שאין שניה לו.מתכננים מטבח חדש? מטבחי יוקרה כפריים בעיצוב אישי ובעבודת יד אמנותית