מטבחים כפריים מודרניים

מטבחים כפריים מודרניים

העידן הפוסטמודרני כבר כאן במלוא הווייתו. המטבחים הפוסטמודרניים הם הדוגמה הבולטת ביותר לכך,

שילובים בין סגנונות שונים ולפעמים אף מנוגדים יוצרים בעידן הפוסטמודרני מראות חדשים ומרהיבי עין. אלו הם מטבחים הכפריים מודרניים.

 

שילוב בין חמימות ואינטימיות לעידן מתקדם

על פניו, נדמה כי אין כל קשר בין מטבחים כפריים למטבחים המודרניים. אלו – מקורם בתקופות קדומות, בטבע ובחומרים טבעיים ואלו עשויים חומרים סינתטיים, מרהיבים בחדשנותם.

הפוסטמודרנה הגיעה אל חיינו עם תום תקופת המודרנה וביקשה לערער על כל טאבו קיים. בשם הפוסטמודרניזם ניתן לשלב בין סגנונות ולהפיח בכל מטבח רוח חיים ייחודית לו, בהשראת החזון של דיירי הבית.

המטבחים הכפריים – מודרניים הינם יצירה מדהימה המשלבת בין חמימות אינטימית לבין העידן המתקדם, בין חדש לישן ובין רך לנוקשה.

מטבחי כפרי מודרני

המטבח המודרני - קווים דקים ומינימליסטיים

המטבחים המודרניים מביאים עימם קווים דקים ומינימליסטיים, ישרים ונקיים. חומרי הגלם המאפיינים את המטבחים המודרניים הינם מתכות וזכוכיות שונות ואילו הצבעים הדומיננטיים במטבחים אלו הינם שחור ולבן בעיקרם.

כמו כן, המטבח המודרני מקדש את המרחב והניקיון, את השטחים הפתוחים ותחושת החופש. יחד עם זאת, ישנם אשר גורסים כי עיצוב זה הינו מונוכרומטי וקר.

 

המטבח הכפרי – רכות טבעית

מאידך, המטבחים הכפריים מהווים ניגוד כמעט מושלם של המטבחים המודרניים: רכות טבעית הנוצרת תודות לשימוש בחומרי גלם כגון עץ ובדים שונים, צבעים טבעיים הנעים על סקאלת גווני העץ למיניהם,

קווים רכים ועגולים ותאורה מסוככת ונעימה לעין. האווירה הנוצרת במטבחים כפריים היא תמיד ביתית וחמימה, נעימה ומכילה. חובבי מטבחים מודרניים יאמרו כי אלו הם חללים צפופים ואפלים.

מטבחים כפריים מודרניים

השילוב המושלם

המטבח הכפרי מודרני הינו למעשה השילוב המושלם בין השניים. זהו סנכרון מדהים בין חם לקר, בין חשוך למואר ובין רך לקשיח.

העיצוב הכפרי מודרני הינו למעשה אמירה מתוחכמת המבטאת מודעות עצמית וסביבתית גבוהה מאד – בעיצוב זה חשוב מאד האיזון בין האלמנטים הקרים לחמים, בין המודרניים לכפריים.

אוהבי הגיוון והאופנה יגלו במטבחים הכפריים מודרניים את הפתרון האולטימטיבי לצרכים השונים של כל בני המשפחה.

 

כיצד מעצבים מטבחים כפריים מודרניים?

כאמור, האיזון בין האווירה הכפרית למודרנית חייב להישמר באופן מדויק. כדי שהמטבח יהיה תוצר הרמוני מושלם חשוב להתחיל את התכנון שלו מבעוד מועד.

הנחייה וליווי של איש מקצוע יבטיחו אחוזי הצלחה גבוהים. את השילוב בין הכפרי למודרני ניתן לבצע באמצעות בחירת אלמנטים אהובים מכאן ומכאן. חשוב לשמור על שלבי תכנון וביצוע קבועים.

מטבחים כפריים מודרניים

מסגרת המטבח

את תהליך עבודות נגרות בהתאמה אישית מתחילים תמיד מהמסגרת: בחירת המרצפות וצבעי הקירות, החלונות והתקרה. מרצפות בסגנון מודרני יהיו גדולות,

בהירות ורחבות ידיים ואילו מרצפות כפריות יאופיינו במידות קטנות יותר, צבעי חום או גווני אדמה למיניהם ואפילו עיטורים שונים.

את הקרמיקה רצוי לבחור בהתאם לסגנון המרצפות. לאחר מכן ניתן לבחור את החלונות, צבעי הקירות ושאר האלמנטים המעטרים את המסגרת – תמונות, פוסטרים, טפטים, כיתובים ועוד.

תודות למגוון טרנדים בעיצוב המטבח ניתן לעטר את הקרמיקה ואת הארונות, את השולחן ואת הרהיטים בגאדג'טים שונים ומרתקים בהתאם לטעמם של דיירי הבית.

 

שילוב אלמנטים משלימים

מכשירי חשמל שונים בעלי מראה מתקדם וטכנולוגי, קולט אדים מרשים ואי מטבח מעוצב יתרמו רבות למראה החדשני של המטבח.

מאידך, פח עשוי מחומרים טבעיים, סלסלות קש למיניהן וכסאות המשלבים עץ ומתכת – יכולים לבטא היטב את הפן הכפרי, המסורתי, הרך והנעים במטבח.

יופיו האמיתי של המטבח הכפרי מודרני מצוי בהיווצרותו המתמשכת. גם לאחר שמלאכת העיצוב נסתיימה, תמיד ניתן להוסיף פריטים נוספים ולהעשיר את המראה הרב גוני והעשיר במטבח.

מטבח בעיצוב כפרי

מתכננים מטבח חדש? מטבחי יוקרה כפריים בעיצוב אישי ובעבודת יד אמנותית