מטבחים כפריים מודרניים

מטבחים כפריים מודרניים

חיבור הוא סוד הקסם של מטבחים כפריים מודרניים. נבחרת שלמה של מטבחים המשלבת באיזון עדין בין הניחוח הכפרי האירופאי למודרניזם העכשווי המהוקצע. שילוב בין עבר להווה, בין ישן לחדש, בין כאן לשם והכל בדמות מטבחים פרקטיים להפליא המצוידים בפיצ'רים המשדרגים טכנולוגית את מלאכת הבישול וחוויית האירוח.

 

כשכפרי ומודרני נפגשים נוצרים שילובים קסומים

המטבח הכפרי מודרני מתאים לכל מי שרוצה להכניס לבית שלו מטבח מעוצב שמשרה רוגע ושלווה ומביא עמו מחד, את הצד הפכרי המחוספס מעט ומאידך, שזה יהיה מטבח שישתלב בסביבה המודרנית הדינאמית של העת העכשווית.
אם המטבחים הכפריים המסורתיים הם כבדים ועתירים בתחריטים ובגילופים, חריצים מודגשים בעץ ודומיננטיים מאוד בנוכחותם עד גבול המאסיביות שחוסמת את החלל, הרי שמטבח כפרי מודרני הוא בדיוק ההפך: מרשים אבל מתמזג ומשלב בין עצים למתכות, מהווה חגיגה ססגונית של צבע לפי בחירה, נהנה ממראה יותר מינימליסטי ושומר על אווריריות במרחב.


סודות עיצוב המטבח המודרני הכפרי

כאשר בוחרים את הקו הסגנוני המוביל של מטבח כפרי מודרני, ניתן לראות "משיכה בין ניגודים". סנכרון מדהים בין חם לקר, בין חשוך למואר, בין רך לקשיח להשגת אמירה עיצובית מתוחכמת המבטאת מודעות סביבתית גבוהה – איזון בין אלמנטים קרים לחמים, בין המודרניזם לכפרי.

זה בעצם יכול להיות מטבח שמוטמע בכל הקשר, בין אם של בית חווה ובין אם של קוטג' אורבני.
לרוב בעיצוב מטבח כפרי לייט בטוויסט מודרני ישלטו גוונים בהירים אך חמימים ומחוברים לאדמה, לצד השמנת, הקרם, הבז' והקרמל, מבחינים בפלטת צבעים של ירקרק מנטה, צהבהב ותכלת הפסטלים למיניהם וגן נגיעות של אלומיניום, עץ, פרזולים אומנותיים שמביאים את הטאץ' שמעדן את הכפריות המתפרצת.
אפשר גם ללכת על ניגודיות מוחלטת כמו שימוש בגרניט שחור דרמטי יחד עם עץ אלון מבוקע וכן אלמנטים תעשייתיים שממתנים את העץ המאסיבי או זכוכית סבתא חלבית שמקלילה את עובי הארון ומייצרת ממד של שקיפות והצצה לתכולת הארונות. לכל מי שרוצה ליהנות משני העולמות הכפרי והמודרני ביחד.

מטבח כפרי מודרני

 

תכנון הוא שם המשחק

תהליך היצירה עצמו הוא חוויה! במיוחד כשבוחרים בנגרות בהתאמה אישית במסגרתה ניתן לבחור את חומרי הגלם, הגדלים והגימור. כאשר מתכננים את המטבח חשוב לקחת בחשבון את גודל החלל על מנת לייצר את המטבח האולטימטיבי למידות החדר. יש לאפשר הנדסת אנוש בצורה הטובה ביותר לשמירה על זרימה בשטח וכן קומפוזיציה שתשמור על סדר וארגון לאורך זמן.

חשיבה אסטרטגית על פתרונות אחסון היא חלק בלתי נפרד מהעניין: במיוחד בבתים בהם שומרים כלי אוכל רבים ומחזיקים מגוון מכשירים אלקטרוניים.
אפשר לשלב ארונות מטבח סגורים ותאים פתוחים ליצירת משחק מעניין בחלל וכן לתכנן את המטבח עם ארונות בגבהים משתנים שיצרו אפקט מעניין או להפך – מטבח מקבילי הרמוני להפליא. 
בין היתר, בוצ'ר עץ רחב ידיים המתנוסס מעל אי עץ עם ידיות מתכתיות יצירתיות.
 

מטבחים כפריים מודרניים

היופי של מטבח כפרי מודרני הוא שהוא שומר על קלאסיות מתמשכת ועומד במבחן הזמן ואפשר להוסיף תמיד סלסלות עץ או דקורציות שונות ומאידך – קולט אדים במראה הייטקי וכל אלה ייראו טוב במטבח, כי הוא מלכתחילה עוצב כחלל שמשלב את הטבע יחד עם העיר, את העתיק עם העתידני.

בתהליך התכנון היו מודעים לחומרי הגלם הנבחרים והעדיפו חומרים משובחים כמו עץ או אלומיניום המאופיינים בעמידות, יציבות ופשוטים לתחזוקה וכן חשבו על אלמנטים משדרגים כמו אריחים מאוירים ועל מיקום ייעודי למקרר או לתנור וכן סידור הישיבה המבוקש סביב האי. הדרך האולטימטיבית לשלב את הכפר עם העיר וליהנות מכל רגע.

פשטות מטבח כפרי מודרני

 

מתכננים מטבח חדש? מטבחי יוקרה כפריים בעיצוב אישי ובעבודת יד אמנותית